Zrinjski za svega pet minuta ‘potonuo’ u Portugalu: Težak zadatak pred Plemićima

U prvom susretu play-offa Konferencijske lige UEFA, bh. predstavnik Zrinjski iz Mostara snage je odmjerio sa portugalskom ekipom Vitorie iz Guimaresa.

Portugalci su slavili sa 3:0, a golove su postigli u razmaku od pet minuta na samom početku drugog dijela igre.

Iako se na samom početku utakmice činilo kako će Portugalci dominirati, to se nije desilo. Istina, opasno su zaprijetili već u četvrtoj minuti susreta, ali Mulahusejnović je otklonio opasnost.

Do kraja prvog poluvremena Plemići su uglavnom držali favorizirane Portugalce na njihovoj polovini, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Ipak, već u prvoj minuti nastavka, Zrinjski je primio gol.

Samo pet minuta kasnije, bilo je 2:0 za Portugalce.

Sjajni Thiago Silva našao se u glavnoj ulozi i upisao sjajnu asistenciju za Borevkovića koji je pogodio za 2:0.

Kada su svi mislili kako će susret završtiti sa 2:0, dvije minute prije kraja utakmice, Mendes je pogodio za 3:0.

To će ispostaviti i konačnim rezultatom utakmice, pa Zrinjski uoči revanša na Bijelom brijegu čeka prilično težak posao sustići dva gola zaostatka.