Željezničar zasluženo nosi pun plijen: Sjajna predstava Plavih za pobjedu nad Rođenima

Na stadionu Rođeni derbi susret ovog kola Premijer fudbalske lige Bosne i Hercegovine igrali su Velež i Željezničar.

Slavio je Željezničar rezultatom 2:1.

Željezničar je mnogo bolje odigrao prvo poluvrijeme, stvorio nekoliko dobrih prilika, ali mreže su ostale nedirnute, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 0:0.

I onda u nastaku, kako to obično biva, Velež je kaznio promašaje gostiju sa Grbavice.

Igrala se 57. minuta kada je Oreč sjajno centrirao, a Mlinarić glavom s nekoliko metara pogodio za vodstvo Veleža.

U 73. minuti Željezničar je izjednačio.

Strijelac je bio Odinaka. Marković je ubacio povratnu loptu s lijeve strane, a Odinaka je samo nekoliko minuta nakon ulaska u igru zakucao loptu u mrežu za zasluženo izjednačenje.

I onda, pet minuta prije kraja utakmice, Aleksandar Boljević izveo je potez utakmice, nakon sjajnog prodora pogodio je za preokret i pobjedu sarajevskih plavih.