Tako blizu, a tako daleko: Borac nakon penala ispao u Konferencijsku ligu

Prvak Bosne i Hercegovine banjalučki Borac dočekao je Ferencvaros u play-off susretu Evropske lige na Gradskom stadionu u Banjoj Luci.

Prva utakmica ove dvije ekipe u Mađarskoj završila je bez golova, 0:0, a tako je bilo i večeras u Banjoj Luci, nakon regularnih 90 minuta.

Borac je poveo u 103. minuti, kada se u gužvi najbolje snašao Meijers koji je donio prednost prvaku Bosne i Hercegovine.

Međutim, u nastavku je golman Borca Manojlović od junaka postao tragičar.

On je u 109. minuti skrivio penal i dobio žuti karton, a siguran sa kreča u dresu Ferencvarosa bio je Varga.

Nakon isteka dodatnih 30 minuta utakmica je otišla u penale, a tamo je više sreće imao Ferencvaros, koji se ukupnim rezultatom 4:3 plasirao dalje, dok će Borac takmičenje nastaviti u Konferencijskoj ligi.