Ovo sredstvo iz domaćinstva pomaže kod problema u vožnji koji svi vozači mrze


Proizvodi koje svi koristimo u našem kućanstvu, koji nemaju ama baš nikakve veze s radom vašeg automobila, često rade mnogo bolje od onih koji su napravljeni da ispune određenu funkciju. Primjera je bezbroj: od paste za zube za poliranje farova automobila, do krompira za odmagljivanje stakala. I običan sapun ulazi na ovaj popis, koji ima više od jedne funkcije u automobilu. Evo o čemu se radi.

Radi se triku sapuna i retrovizora. Dobar trik, posebno praktičan u kišnim danima koji samo što nisu stigli, otjerat će dosadne kapljice s vaših retrovizora, koje vam često, pogotovo po noći, uvelike smanjuju vidljivost.

Sapunom ćete nanijeti sloj na ogledalo koji će zbog svoje jedinstvene molekularne strukture činiti dvije stvari: jedna je hidrofilna (privlači vodu), a druga hidrofobna (odbija vodu). Dakle, kada nanesete sapun na stakla retrovizora svog automobila, hidrofobni dio prianja uz površinu stakla stvarajući sloj koji odbija vodu.

Posljedično, to uzrokuje da kapljice lako klize po staklu, poboljšavajući vidljivost tijekom kiše. Praktičan i siguran trik. Još jedan trik pokazuje kako se sapun može koristiti na šarkama vrata automobila u slučaju da škripe prilikom otvaranja i zatvaranja. Lagano nanesite tanak sloj sapuna, kao što je prikazano u nastavku, i taj neugodni zvuk će zauvijek nestati.

Isto vrijedi i za izolacijske gume na vratima te vjetrobransko staklo. Kada vam stare metlice brisača više ne čiste vlagu i kapljice s vjetrobrana, lagano ih ‘osvježite‘ sapunom i one će raditi bolje. Na kraju za svega dva eura možemo osigurati da kabina u našem vozilu uvijek lijepo miriše. Probušite nekoliko rupica na ambalaži sapuna i pustite ga on odradi svoj posao.

Na kraju i iduća primjena: ako se u kabini automobila osjeća čudan ili neugodan miris, možete uzeti sapun s jačim mirisom koji ćete ostaviti u ambalaži i staviti ga u automobil, a možete napraviti nekoliko rupa i ostaviti ga u autu.

Malo po malo, miris sapuna će se raspršiti kabinom, kamuflirajući loš miris. Sličan trik, nekada su koristile naše bake kako posteljina ili odjeća u ormarima ne bi poprimili ustajale mirise, već bi zbog sapuna ostajali svježima. Isto vrijedi i za kabinu automobila.

Pomalo nevjerojatno, ali vrijedi pokušati: nemate što izgubiti, a može se puno dobiti jer bilo koja primjena ovih trikova neće oštetiti nijedan element ili komponentu automobila.

Related Posts