Njemačka u sudačkoj nadoknadi odbranila prvo mjesto, Mađarska u 100. minuti srušila Škotsku

Nogometna reprezentacija Njemačke uspjela je ostati nepopražena u prvof fazi Evropskog prvenstva kojem je i domaćin.

Nijemci su u posljednjem, trećem kolu grupe A odigrali 1:1 protiv Švicarske koja je vodila sve do druge minute sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Dan Ndoye je u 28. minuti pogodio za Švicarce, da bi domaće navijače obradovao Niclas Fullkrug u 92. minuti izjednačujućim pogotkom.

U drugom meču ove grupe, Mađarska je također u nadoknadi savladala Škotsku sa 1:0.

Kevin Csoboth je pogodio za pobjedu Mađara čak u 100. minuti utakmice.

Njemačka je grupnu fazu okončala sa sedam bodova. Švicarska ima pet i, kao Njemačka, ide dalje, u osminu finala Eura.

Mađarska mora čekati rasplet u ostalim grupama da bi vidjela ima li šansu proći u nokaut-fazu barem kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije u šest grupa.