GOŠK stigao dva gola minuta i uzeo bod Širokom

Fudbaleri Širokog Brijega i GOŠK-a remizirali su 2:2 u sedmom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Samo 25 sekundi nakon što je sudija označio početak utakmice, Široki Brijeg je došao do vođstva. Domagoj Jelavić je ubacio, a Činedu Stiven je zatresao mrežu GOŠK-a za 1:0.

Onda je u sedmom minutu pokušao Matija Kolarić, no golman gostiju je to odbranio. Pokušavali su igrači GOŠK-a da zaprijete, a najveću šansu su imali u 30. minutu poslije slobodnog udarca kada je Tomislav Tomić prvo odbranio šut glavom Enesu Sipoviću, pa zatim i pripucavanje Dana Lagumdžije.

Kazna je uslijedila devet minuta kasnije, Jelavić je iz prve proigrao Filipa Matića, a ovaj je s deset metara zakucao loptu u mrežu za 2:0. Martin Šroler je pokušao na drugoj strani iz slobodnog udarca, ipak to je otišlo pored gola i na kraju prvog poluvremena rezultat je glasio 2:0.

U drugom poluvremenu imali smo totalno drugačije stanje na terenu. Prvo je Široki jednom zaprijetio, da bi u 52. minutu nakon kornera Sipović je bio najviši u skoku i smanjio je na 2:1.

Onda je kasnije Šroler zaprijetio, no Tomić je uspio da to odbrani. Sve više su napadali igrači GOŠK-a i to im se isplatilo u 72. minutu. Nikola Perić se sjajno oslobodio na strani i ubacio u šesnaesterac, gdje je Filip Mihaljević uspio da matira Tomića za 2:0.

Dobru šansu za Široki imao je Frano Posavac poslije voleja, ali je Vasilije Kolak to odbranio. Krenuli su domaći igrači s napadima, ali su uspjevali gosti da odbiju to. U posljednjem minutu Matej Senić je pogodio stativu, ali je ostalo 2:2, što je značilo da je GOŠK osvojio prvi bod ove sezone.

U narednom kolu GOŠK dočekuje tim Veleža, a Široki Brijeg gostuje Zrinjskom.