Flickova Barcelona izgleda strašno, Sevilla primila petardu

Fudbaleri Barcelone bez puno problema su nadigrali Sevillu i savladali je rezultatom 5:1 (3:0) u meču 10. kola španske La Lige.

Interesantno, ovo je čak četvrti put ove sezone da je Barcelona postigla najmanje pet golova na jednoj utakmici.

Izabranici Hansija Flicka su riješili sve do 40. minute kada su već imali prednost od tri gola.

Goste iz Andaluzije je načeo Robert Lewandowski u 24. minuti i to iz jedanaesterca. Samo četiri minute kasnije je Pedri zakucao loptu pod prečku udarcem sa ivice kaznenog prostora i duplirao vodstvo domaćih.

Treći gol i tačku stavio je Lewandowski svojim drugim pogotkom, ovog puta iz igre na asistenciju Raphinhe.

U drugom poluvremenu smo vidjeli dosta slabiji ritam, prije svega od strane Barce koja je rutinski privela utakmicu kraju. Ipak, sama završnica nam je donijela još dva gola.

Najprije je u 82. minutu Pablo Torre dao četvrti gol za Barcu, da bi u 87. Idumbo postigao utješan pogodak za Sevillu.

Nije bio kraj, jer je u 89. minuti Torre stigao do svog drugog pogotka i ukupne “petarde” domaće ekipe.

Katalonski tim je ponovo usamljen na prvom mjestu sa 27 osvojenih bodova, dok Sevilla ima samo 12 na poziciji broj 13.