Trimuša kao opuštajuća prirodna oaza za Mostarke


U okviru projekta “PokreniMo Trimušu” u organizaciji udruge Zdrav život – KINEZIS održana je radionica za opuštanje namijenjena ženama.

Radionicu su držale dvije psihologinje, poznate po Instagram profilu ”Laboratorij sreće”, Ivana Granić Galić i Ana Lovrić, priopćili su organizatori.

One su za žene pripremile kratku edukaciju o utjecaju naših misli na osjećaje te vježbe relaksacije uz druženje i jutarnju kavu u prirodnom ambijentu Trimuše.

“Zbog užurbanog života i prevelikog broja obaveza koji se stavlja na teret žene u našem društvu, svjesni smo kako su ovakvi projekti od velike važnosti. Današnja žena još uvijek nosi većinski teret obitelji i kućanstava na svojim leđima, a uz to ima i svoj profesionalni put koji ponekad jako teško usklađuje s privatnim”, istaknula je psihologinja Granić Galić.

Galić je dodala da sve navedeno dovodi do viših razina kortizola, hormona stresa kod žena, a samim time i sve češćih autoimunih oboljenja kod žena.

“S druge strane boravak u prirodi sam po sebi je važan za naše zdravlje, te smo ovim projektom htjeli potaknuti Mostarke na korištenje dobrobiti Trimuše koja nam je tako blizu, a tako opuštajuća. Veliki interes za ovu radionicu i pozitivni komentari sudionica najbolji su nam pokazatelj da je ženama stvarno potrebna podrška”, istaknula je psihologinja Lovrić.

Iz udruge KINEZIS poručili su kako ovo nije još jedno predavanje, nego početak jedne dobre priče podrške ženama u našem društvu, ali i obiteljima kao stupu društva.

Organizatori su poručili da posebnu pažnju nastavljaju usmjeravati na revitalizaciju Park šume Trimuša i kvalitetne sadržaje.

Stoga su za iduću subotu, 1. lipnja od 9 do 12 sati pozvali sve zaineresirane na “Sportsku subotu – obiteljski dan na Trimuši” s bogatim sportsko rekreativnim programom.

Aktivnosti se realiziraju u sklopu projekta “PokreniMO Trimušu”, zahvaljujući projektu Mostar – Prostori koji pokreću“ a kojeg financira Vlada Ujedinjenog Kraljevstva uz potporu i implementaciju lokalnih organizacija People in Need Bosnia and Herzegovina NEŠTO VIŠE Agencija lokalne demokratije Mostar OKC Abrašević.

Related Posts